Coworking jako alternatywa dla pracy z domu

Coworking jako alternatywa dla pracy z domu

Dla osób, które pracują z domu, pojawiła się ostatnio ciekawa alternatywa. Jeśli obecne miejsce pracy nie spełnia już swojej funkcji, a zatłoczone kawiarnie nie pozwalają Wam skupić się na wykonywanej pracy — nie martwcie się! Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwarcie coworku, czyli miejsca, w którym przestrzeń jest współdzielona przez wynajmujących. Czy coworking to dobra alternatywa dla pracy z domu? Sprawdźmy. 

Wynajem biurka, a komfort pracy

Wiele osób obawia się, o warunki panujące w coworkach. Choć praca w otoczeniu osób z różnych branż może wydawać się wyzwaniem, wcale nim nie jest. Biura coworkingowe posiadają regulamin, do którego trzeba się stosować. Zapewnia on wszystkim coworkerom równe warunki pracy. Reguluje on między innymi prowadzenie rozmów telefonicznych, dbanie o porządek w częściach wspólnych czy zachowanie wynajmujących.

Wyposażenie biura

Praca w domu może kojarzyć się z komfortem posiadania wszystkich niezbędnych rzeczy w zasięgu ręki. Wynajmując biurko w przestrzeni coworkingowej, możecie jednak zabrać ze sobą praktycznie wszystkie rzeczy, których potrzebujecie. Poza tym otrzymujecie dostęp do urządzeń biurowych, których prawdopodobnie nie posiadacie na co dzień w domu. Niszczarka do papieru, fax, czy laserowa drukarka ze skanerem z pewnością poprawi komfort waszej pracy i skróci czas jej wykonywania.Dodatkowo wiele biur coworkingowych oferuje szafki zamykane na klucz, w których możecie zostawić rzeczy prywatne. Ten mały dodatek z pewnością doceni przede wszystkim wiele kobiet!

Stanowisko pracy

Miejsca pracy w biurach coworkingowych przystosowane są do wielogodzinnej pracy. Decydując się na wynajem biura, zapewniacie sobie między innymi regulowane biurka i ergonomiczne krzesła. Nie musicie więc martwić się o to, że opuścicie swój ulubiony fotel w salonie na rzecz niewygodnego krzesła.

Wynajmując biurko w coworku, możecie również lekko je spersonalizować.Warto zabrać ze sobą kilka elementów, które pomogą Wam wyrazić siebie. Mała figurka, wspólne zdjęcie w ramce czy kolorowe pudełko z pewnością pomogą Wam się lepiej poczuć, zwłaszcza na początku. 

Tego z domu nie zrobisz! 

Wynajmując miejsce w coworku, możecie również skorzystać z usług dodatkowych, np. obsługi korespondencji czy rejestracji swojej działalności. Dzięki temu znacznie usprawnicie swoją pracę, ponieważ odbiorem i wysyłką waszych dokumentów zajmie się inna osoba. W tym czasie będziecie mogli dokończyć zlecenie lub nadrobić zaległości. Innym kuszącym elementem może okazać się strefa chillu, w której będziecie mogli się zrelaksować i w spokoju napić kawy. Pracując poza domem nie będziecie musieli się jednak martwić, że kilkuminutowa przerwa zamieni się w zakończenie pracy i smaczną, wielogodzinną drzemkę.

Jaką alternatywę dla pracy z domu wybrać? Podsumowanie

Chociaż cowork nie jest jedyną alternatywą dla pracy z domu, wydaje się jednak najbardziej rozsądnym wyborem. Poza ergonomicznym stanowiskiem pracy gwarantujecie sobie również dostęp do wszystkich niezbędnych sprzętów biurowych, sali konferencyjnej, czy szybkiego Internetu. Regulamin biura zapewni Wam odpowiednie warunki pracy, których nie znajdziecie np. w kawiarni. Nie martwcie się o koszt związany z wynajmem biurka. Praca w otoczeniu profesjonalistów sprzyja efektywności, co przekłada się nie tylko na zadowolenie ze swojej pracy, ale również na krótszy czas realizacji zleceń. Biura coworkingowe to opcja przeznaczona nie tylko dla młodych osób pracujących online z domu w miastach takich jak Kraków czy Warszawa. Ten mit już dawno został obalony. Sprawdźcie oferty biur znajdujących się w pobliżu i udajcie się na dzień próbny! U nas macie taką możliwość, która w dodatku jest całkowicie darmowa.